Apie Maljorką

MALJORKA – vien ištarus pašnibždomis šis žodis nukelia į atostogas prie šiltos jūros kranto. Ir mūsų idėja – tai Maljorka, didžiausia Balearų sala Viduržemio jūroje, pasiruošusi atskleisti visus savo turtus: nuo saulėtų dienų iki nuostabių peizažų, nuo siautulingo naktinio gyvenimo iki ramaus ir nerūpestingo kokteilio iš kokoso kevalo.

Maljorkoje gyvenimas verda ištisus metus – švelnus Viduržemio jūros klimatas leidžia mėgautis visais gamtos privalumais. Atvykę į salą, galite po ją keliauti dviračiais ar motoroleriais, kuriais susisiekti čia itin paprasta.

Maljorkos kalnų viršūnės siekia iki pusantro kilometro, o tai kaip tik tas aukštis, kurį lengva įveikti, atveriantis puikias panoramas. Salos infrastruktūra gerai pritaikyta turistams ir suteikia neribotą pažinimo potencialą: įrengti specialiai ženklinti takai, veikia daugybė restoranų ir klubų. Visa tai padaro Maljorka vienu lankomiausių traukos centrų visoje Viduržemio jūroje. Atvykusieji čia gali rasti ir kultūrinius renginius, ir muziejus arba tiesiog grožėtis gamtos vaizdais ir Palmos senamiesčio dvasia. Grynas oras ir kurorto atmosfera tiesiog priverčia atsipalaiduoti, pamiršti kasdienybės rutiną.

 

Kodėl geriausia idėja – tai Maljorka?

  • Itin palankus atostogoms yra Viduržemio jūros klimatas – Maljorka yra vienas iš tų kurortų, kuriuose turistai lankosi ištisus metus. Net ir vasaros viduryje čia nekankina alinantys karščiai (temperatūra siekia 27-29 °C), o švelni žiema idealiai tinka pažintinėms kelionėms (temperatūra siekia apie 15 °C). Oro santykinė drėgme visus metus siekia apie 70 proc., todėl užtikrina puikią savijautą.
  • Maljorka seniausiai orientuojasi į turizmą iš visų Balearų salų, todėl čia sukurta puiki infrastruktūra. Turizmas šiandien yra salos gyvavimo pagrindas ir vietiniai tai labai vertina. Didelis viešbučių tinklas leidžia rinktis aukščiausios klasės paslaugas ir gauti tikrą europietišką aptarnavimą.
  • Maljorkoje vyrauja vietinė virtuvė, kurios pagrindas – švieži jūros produktai ir vaisia, užburiantis skoniais ir stebinantys savo įvairove. Tie produktai, kurie čia yra įprasti, mūsų krašte yra prabangūs ar net egzotiški. Kultūriniame kontekste Maljorka žavi folkloru bei tradiciniais amatais, tokiais kaip medžio raižymas, molinių puodų žiedimas, keramika, perlų apdirbimas, siuvinėjimas ir daugybė kitų. Jei esate iš tų, kurie iš kelionės mėgsta parsivežti nostalgiškų suvenyrų – Maljorka yra pasiruošusi atverti savo lobių skrynią. Keliaujant po salą galima pasigėrėti vėjo malūnais, kurie laikomi Maljorkos simboliais.